درصنعت پرورش طیور اهمیت تغذیه زمانی برماروشن می شود که بدانیم 65 تا75 درصد کل هزینه هارا هزینه خوراک به خود اختصاص میدهدودراین راستا، بـازده مـواد غـذایی از اهـمیت زیـادی برخـوردار است به طـوریـکه کوشش در جهت بـهبـود این بازده به منزله کاهش هزینه هـای تولـید است. از مهمتـرین عـوامـل تـغـذیه ای که بر بازده وهـزینه تمام شـده خوراک تاثیر به سزایی دارد انـرژی جیره می باشد واغلب به منظـور دستیابی به این هدف از مکمل های چربی در جـیره استفاده می گردد. از آن جایی که جـیره های غذایی مـعمول طیور, عمدتا از غـلات وکنـجاله دانه های روغـنی تشکیل شده,مـیزان چـربـی مـوجـود در جیره پایه طیور, پایین است.درنتیجه معمولا در جیره طیور برای به دست آوردن عـملـکرد بالا ورسیدن به استانـداردهای صنـعتی از روغـن هـای حیوانی وگیاهی استفاده می شود.

برخی دیگر از مزایای استفاده از روغن در جیره عبارتنداز:

1-بهبود میزان هضم وجذب سایر مواد مغذی خوراک

2-افزایش خوش خوراکی جیره

3-کاهش گرد وغبار جیره

4-کمک به جذب ویتامین های محلول در چربی (A,D,E,K)

5-تعدیل تنش های گرمائی وارده در مناطق گرم 7-بهبود عملکرد سیستم ایمنی

چرا استفاده ازمحصول شرکت اعلا روغن سپاهان؟

شرکت اعلا روغن سپاهان تولید کننده ی روغن خوراک طیور، دارنده مجوز بهداشتی از اداره کل دامپزشکی کشور ونیز دارای استاندارد جهانی GMP(روشهای خوب تولید)و ISO 9001 جهت صادرات میباشد.

این شرکت با استفاده ازآزمایشگاهی مجهز وکادرعلمی مجرب وتحقیقات وسیع وگسترده اقدام به تولید چربی جهت خوراک طیور نموده است .

از ویژگی های مهم وبارز این روغن که آنرا از دیگر محصولات مشابه متمایز می دارد ترکیب اسید های چرب اشباع وغیر اشباع در آن میباشد که در جدول ذیل مقدار هرکدام از این اسید های چرب به تفکیک قابل مشاهده است

این روغن دارای مقادیر زیادی اسید اولئیک به عنوان اسید چرب غالب و نیز اسید لینولئیک به عنوان تنها اسید چرب ضروری برای طیورمی باشد.همچنین با در نظر گرفتن اینکه وجود ناخالصیها در روغن سبب تیرگی، کاهش پایداری روغن در برابر اکسیداسیون و سایر واکنشهای نامطلوب و در نهایت کاهش کیفیت محصول نهایی می شود، در این شرکت مراحل کامل تصفیه بر روی روغن صورت می گیرد. این مراحل شامل بی رنگ کردن و بی بو کردن (تحت خلا و در دمای بالای 200درجه ) توسط دستگاههای کاملا استیل و تحت شرایط کنترل شده میباشد و در نهایت منجر به تولید روغنی مطلوب مطابق با استانداردهای لازم از نظر پراکسید، رنگ، وجود ناخالصیها و آلودگی میکروبی شده وبا بسته بندی متنوع  و قیمتی مناسب و قابل قبول در اختیار خریداران قرار می گیرد.

واحد تحقیقات این شرکت نیز جهت ارتقای کیفیت و ارزش هضمی روغن به عنوان بخشی از جیره طیور به طور جدی مشغول به انجام فعالیتهای پژوهشی می باشدطبق تحقیقات به عمل آمده توسط این واحد انرژی قابل متابولیسم این روغن در حدود 9200کیلو کالری بر کیلو گرم محاسبه گردیده است که این انرژی بالا میتواند جبران کننده کمبودهای انرژی موجود در خوراک های تهیه شده باشد.

جدول آنالیز محصول:

تنوع بسته بندی: