پودر چربی خالص(پالم) خوراک دام

پودر چربی خالص (عبوری ) حاصل از پالم :

چربی  های عبوری حاصل از روغن پالم به علت اینکه از محیط شکمبه عبور کرده و کمترین میزان تاثیر را بر میکرو فلور آن میگذارند بهترین گزینه برای تغذیه دام به حساب می آیند.

علل استفاده از پودر چربی در جيره دام: 

گاوهای پر تولید به ویژه در ابتدای دوره شیرواری (120 روز بعد از زایمان)بطور عمده در بالانس منفی انرژی قرار دارند این مسئله به این دلیل است که مصرف انرژی کمتر از احتیاجات لازم برای مواد مغذی مورد نیاز تولید بالا است . در نتیجه گاو ذخایر مواد مغذی در بدن مثل چربی بافتی را برای برطرف کردن نیاز های انرژی مصرف می کند ،این مسئله در مدت زمان کوتاهی تاثیرات سوء از جمله کاهش وزن ، کاهش ایمنی ، ضعف عمومی ،کاهش قدرت باروری ، کاهش دوره شیرواری و مدت زمان سودمندی در گله و….. را در پی خواهد داشت بنابراین متخصصین تغذیه نشخوارکنندگان استفاده از پودر چربی به عنوان منبعی غنی از انرژی( معادل 3برابر کربوهیدرات ها) در جیره گاوهای پرتولید را توصیه کرده اند که این راهکارمورد استقبال دامدارن نیز قرار گرفته است وهمچنین پودر چربی خالص عبوری از شکمبه با دارا بودن درصد بالایی از اسید چرب اشباع، به عنوان منبع انرژی از ارزش غذایی مناسبی برای دام برخوراست.

ازاین رو متخصصان وکادر علمی مجرب شرکت اعلا روغن سپاهان اقدام به تولید پودر چربی عبوری حاصل از پالم با کیفیت بالا و مشخصات ذیل نموده اند.

پودر چربی خالص